Nokia 3220

 Nokia 3220

08.jpg

آنچه در بسته ی خریداری شده ی شما موجود می باشد :

-  گوشی موبایل

- شارژر

- دو عدد طلق برای پشت گوشی

- راهنمای مصرف کننده

- باتری

گوشی نوکیا 3220 مشخصات یک گوشی در کلاس تجاری (Business) را دارا می باشد . البته در نگاه اول به نظر می رسد ،  تولید کارخانه دیگری به غیر از نوکیا باشد . چرا که ویژگی های ظاهری خاصی دارد .

گوشی از سری 40 بوده که کلاسیک است و یکی از خویشان نزدیک 3200 ! دارای کارایی های متفاوت بوده و آن چه آن را از بهترین شدن ، دور ساخته ، شاید نبودن پورت بلوتوث و مادون قرمز (Infrared) در گوشی باشد . مصرف کنندگان باید جهت انتقال سریع اطلاعات از سیستم EDGE استفاده نمایند . همچنین دارای یک E-mail توسعه یافته می باشد که با Mobile internet browser و یا یک مودم سخت افزاری می توانید به آن وصل شوید .

              

 البته طراحی 3220 خیلی مورد پسند کلاس Business نیست و بیشتر برای سنین نوجوانی ساخته شده است . چرا که دارای پوشش کاغذی ، جلوه های نوری و سرگرمی های خاصی می باشد .

گوشی در پنج رنگ سفارش داده شده است : دو رنگ مشکی ، دو رنگ سفید و یک رنگ قرمز .

اولین باری که این گوشی را ببینید ، برداشتتان یک گوشی جذاب خواهد بود . یک قاب تپل ، سنگین ، دکمه های قوس دار و همه چیز که به نوعی دلالت بر زیبایی گوشی دارد . وقتی گوشی را در دست می گیرید ، این احساس قوی تر می شود . این به خاطر چراغ هایی است که از جنس پلاستیکی خوش فرم ، سفید و شیری رنگ در کناره های گوشی تعبیه شده است .

شاید ، در ابتدا تعداد کمی از مردم از طراحی نوکیا لذت می بردند ، ولی این گوشی زیبا دارای ساختاری کلاسیک بوده و همچنین ابعادی دوست داشتنی دارد .

 ابعاد این گوشی 104.5x44.2x18.7 میلیمتر و وزن آن برابر 86 گرم می باشد .

مشخصات ظاهری :

صفحه کلید بنفش رنگ که کناره های صفحه نمایش با حاشیه کرم رنگی تزئین شده است و قسمت جلوی گوشی را به تسلط خود درآورده است . در بالای صفحه نمایش نام Nokia می درخشد . قسمت بالایی حاشیه گوشی با یک پوشش پلاستیکی احاطه شده و شما می توانید یک پنجره کوچک نیمه شفاف را مشاهده کنید که در بالا قرار گرفته است و این حس را القاء می کند که یک لامپ اضطراری است ؛ ولی این گونه نیست و این پنجره تنها برای زیبایی می باشد و یک قسمت مات تا پشت دستگاه امتداد پیدا می کند و می توانید پشت آن یک عکس قرار دهید . لنز دوربین در یک پوشش بنفش رنگ زیبا قرار گرفته است. طلق پشت دستگاه قابل تعویض بوده ، گوشی دارای چراغ های کناری تزئینی می باشد .

شما می توانید طرح زیر طلق گوشی خود را به سلیقه خود عوض کنید . قابلیت پیام های موجی ، نکته دیگر این گوشی است .

داخل گوشی کلمه مورد نظر برای نمایش را تایپ می کنید و با تکان دادن در هوا کلمه تایپ شده شما در هوا نمایش داده می شود . با استفاده از دیود موجود ، پیام هایی که حداکثر تا 15 کاراکتر باشند را نمایش می دهد .

بالای لبه گوشی یک کلید بلند تعبیه شده است که کلید روشن و خاموش می باشد و در انتهای گوشی پورت pop موجود است . در لامپ های کناره دستگاه 2 عدد دیود است که به رنگ های سبز و قرمز می تابند .

  

نوکیا 3220 یک گوشی 3 بانده ، یعنی 1900.1800.900MHZ می باشد و سازنده ادعا می کند که باتری دستگاه حداکثر  280 ساعت در حالت استند بای باقی می ماند و در  حالت مکالمه 180 دقیقه را تحمل خواهد نمود ، البته در آزمون ها ، این گوشی را در شب ها خاموش کردیم و دیدیم تا 3 روز کاری ، کار کرده است .

صفحه نمایش :

این گوشی ، مطلب تازه ای برای گفتن ندارد ‍! ابعاد و اندازه صفحه نمایش 27×27 میلیمتر ، با رزولوشن 128×128 پیکسل می باشد . (این مشخصات در 6230 نیز دیده می شود) این گوشی 65000 رنگ را به نمایش می گذارد که مناسب و خوب  می باشد ، ولی با رقیبان آسیایی قابل رقابت نیست .

صفحه می توانست بزرگتر باشد ؛ اما کوچک بودن آن باعث ذخیره بیشتر باتری دستگاه شده است .

  

صفحه کلید : (آن چه زیر انگشتان شما می لغزد !)

صفحه کلید در اولین نظر شل و لرزان به نظر می آید و این به خاطر جنس ماده استفاده شده در آن است که یک پلاستیک نرم  می باشد . کلید ها سریع کلیک می شوند ، کلید های شماره دار دو به دو از پائین و بالا به هم متصل بوده و در عین حال از بقیه جدا هستند و قابل تشخیص .

کلید های چند منظوره (Soft key) و کلید های قطع و وصل تماس در یک کلید می باشند که یکی سبز و دیگری قرمز است .  

در وسط ، یک دکمه مربعی شکل با جهت حرکت 5 طرفه می باشد که گاهی اوقات کار با آن کمی دشوار خواهد بود ؛ ولی بعد از مدتی به آن عادت خواهید کرد . در مجموع شما یک صفحه کلید مناسب و خوب خواهید داشت .

محیط و کنترل ها :

وقتی در حالت استندبای هستید ، در سمت چپ ، خط مربوط به آنتن و در سمت راست خط مربوط به باتری نشان داده شده است . می توانید زمان و نام اپراتور و همچنین اسکرین سیوری فعال را بر روی صفحه داشته باشید . کلید چند منظوره سمت چپ برای وارد کردن 10 کارایی مورد استفاده می باشد . برای نمایش آیکن ها دو حالت ماتریسی و خطی وجود دارد .

آیکن ها ، زیبا و ساده طراحی شده اند . مخصوصا در حالت ماتریسی به انسان این حس دست می دهد که این همه سادگی و عدم رنگ بندی خاص ، نوعی مقابله با گوشی های رقیب با انیمیشن می باشد . به همین دلیل کار با منو بسیار سریع و آسان می باشد . می توان گفت : زیبایی در عین سادگی .

منو ها می تواند  8  رنگ مختلف داشته باشد . همچنین پس زمینه منو نیز قابل تغییر بوده و در حالت استند بای ، هر تصویری قابل  نشان دادن روی صفحه می باشد . این نکته را باید توجه داشته باشید که نوشته های گوشی سیاه رنگ می باشد و باید از پس زمینه های روشن استفاده نمایید . در هر تم می توانید این رنگ ها و پس زمینه ها و زنگ ها را تغییر دهید که 7 نوع از آن ها روی گوشی موجود می باشد و از اینترنت هم می توانید به آنها اضافه نمائید .

شما 2.5 مگا بایت حافظه برای تمام اطلاعات مولتی مدیا خواهید داشت ، ولی متاسفانه از کارت حافظه خبری نیست . تمام اطلاعات در فایل های مربوطه ذخیره شده و با یک مدیر برنامه ساده (Filemanager) قابل تنظیم هستند .

لیست تماس ها (Call list) :

برای بالا بردن سرعت تماس ها می توانید از شماره گیری صوتی استفاده کنید البته حداکثر 10 شماره برای این منظور قابل تنظیم است . شما همچنین می توانید کلیدهای 2 تا 9 را به شماره های خاصی اختصاص دهید . در لیست تماس ها ،می توانید تلفن موبایل ، خانه ، دفتر کار ، تلفن اصلی و فاکس را برای هر نام وارد نمائید . شما می توانید تمام شماره تلفن ها را همراه نامشان مشاهده کنید . برای  هر نام یک E-mail و آدرس اینترنتی و پستی نیز می توان ذخیره نمود .

یک متن 60 کاراکتری را نیز برای هر نفر می توانید وارد نمائید و همچنین تصویر فرد را به هنگام زنگ زدن .

شما می توانید تماس ها را با زنگ های متفاوت و تصاویری مخصوص در 5 گروه تقسیم بندی نمائید . لیست شما می تواند تلفن های موجود روی سیم کارت و حافظه موبایل را نشان دهد ؛ چه با هم و چه جداگانه .

3220 گوشی است که می تواند تن پلی فونیک AMR را بسیار خوب پخش نماید . فایل هایی که صدا دارند ، می توانند با جلوه های نوری که توسط دیود در دو سمت گوشی ایجاد شده و ویبره مخصوص خود همراه گردند .

هنگامی که تماسی با شما صورت می گیرد ، روشنایی صفحه به صورت چشمک زن می باشد و برای خواندن نام و یا شماره تلفن با مشکل مواجه خواهید شد .

برای کنترل حجم صدا ، حین مکالمه می توانید از کلید های جهت دار چپ و راست استفاده نمائید و همچنین تاثیری را نیز بر هندزفری داشته باشید تا بتوانید پاسخ گوی تماس باشید و صدای بلند و مناسبی را داشته باشید .

پیام ها (Messages) :

گوشی شما

/ 0 نظر / 14 بازدید