NOKIA 7610

NOKIA 7610

pic1.jpg

آنچه در بسته ی خریداری شده ی شما موجود است :

گوشی موبایل

راهنمای مصرف کننده

CD نرم افزار

یک کارت حافظه RS-MMC با حجم 64 مگا بایت

بند آویز گردن

کابل اتصال به کامپیوتر

این گوشی SMARTPHONE موج عظیمی از بحث های مختلف را برانگیخت ، چراکه اولین گوشی بود که در آن دوربین دیجیتال مگا پیکسل تعبیه شده بود . این گوشی دارای مزایای بسیاری می باشد  که در مقایسه با همتایانش به آن برتری داده است .

البته ما امکانات تمام گوشی ها را بررسی کرده ایم ؛ در اینجا به گوشی 7610 و امکانات جدیدش خواهیم پرداخت .

طراحی گوشی 7610 بسیار زیبا و منحصر به فرد می باشد و از تمامی نظرات داده شده در رابطه با دیگر گوشی ها استفاده  کرده است و این مدل بسیار جذاب را به بازار عرضه نموده . شباهت به قطره ، در این گوشی ، شکل و شمایلی مشابه با 7600 را ایجاد نموده است . وجود پلاستیک براق در طراحی این گوشی ،  برگرفتهاز گوشی های امروزی نوکیا می باشد .

گوشی ، در 2 رنگ ساخته شده است . شیری رنگ و قرمز ؛ که البته هر دو زیبا می باشند و نمی توان گفت که کدام یک برای چه قشری از مردم می باشد . طراحان گوشی ، آن را با قابلیت تعویض قاب ساخته اند که این امر نیز در این نوع کلاس  گوشی ، کاری بی نظیر و متفاوت بمی باشد . چرا که تنوع قاب ، خود یک مزیت برای گوشی است . چون در اینصورت گوشی ، به سرعت نو می شود . از لحاظ قاب نیز می توان گفت هیچ لقی احساس نمی شود .

صفحه کلید گوشی شما دارای طراحی جدید و خاصی می باشد که سوالات زیادی را مطرح کرده است ؛ یکی از مهمترین آنها ، این است که چه قشری از مردم از این گونه صفحه کلید استفاده می کنند ؟ البته شاید گفتن این مطلب ، که صفحه کلید راحتی نمی باشد ، عاقلانه نباشد ، بلکه باید گفت : بگونه ای ، باید به آن عادت کرد .

در مقایسه با نوکیا 3650  و زیمنس SX1 ، گوشی 7610 از صفحه کلید راحتتری برخوردار است . ولی در مقایسه با 6600 ، گوی سبقت در دست 6600 است .

یکی از نقایص گوشی ، کوچک بودن دکمه های ردیف راست و حرکت ناچیز تمامی کلیدها می باشد و این نقص وقتی بخواهید متن بزرگی را وارد کنید ، خود را نشان می دهد .

یک نور پس زمینه آبی رنگ برای صفحه کلید موجود می باشد ، که در تمامی شرایط قابل خواندن نیست . صفحه نمایش این گوشی دقیقا شبیه به 6600است ؛ یعنی از نوع TFT و با قابلیت نمایش 65000 رنگ و با رزولوشن 176×208 پیکسل و قابلیت نمایش تا 8 خط متن و یک خط برای اطلاعات دیگر را داراست .

در حالت کلی صفحه نمایش مناسب و خوب است و تصاویر آن واضح خواهند بود ( اما نه وضوحی که شما را حیرت زده سازد! ) . تصاویر در نور خورشید محو می گردند ، ولی نوشته ها قابل خواندن می باشند . در قسمت بالای گوشی هم یک دکمه روشن و خاموش پلاستیکی  قرار گرفته است ؛ که فشار دادن آن ، کمی سخت می باشد .

در این گوشی ، برنامه ای برای قفل کردن اتوماتیک صفحه کلید ، وجود ندارد که باید نرم افزاری جداگانه برروی دستگاه نصب شود .

در قسمت پایین هم محل اتصالات جانبی گوشی قرار گرفته است (POP-PORT) همچنین ، محل اتصال شارژر در نزدیکی آن قرار گرفته است . هیچ خروجی استریویی برای هدفون وجود نداشته و باید آنرا به خروجی مونو دستگاه متصل سازید .

دوربین ، در پشت گوشی قرار دارد . هیچ دریچه ای ، روی لنز وجود نداشته و همیشه باز می ماند و این باعث می شود که گاهی اوقات ، لنز دوربین شما کثیف گردد . در قاب پشتی نیز یک آئینه کوچک تعبیه شده است که در هنگامی که که می خواهید از خودتان عکس بگیرید مفید خواهد بود .

گوشی 7610 را ، نمی توان یک گوشی بزرگ خواند ؛ البته طول آن زیاد است . اندازه آن  108.7x53x108.6 میلی متر بوده و دستگاه با وجود پهن بودن باز هم از نظر اندازه ، استاندارد به نظر می آید . همچنین وزن 118 گرمی دستگاه ، سبک تر از انتظار است .

باتری گوشی 900 mAh , BL-5C می باشد که بنا به گفته سازنده ، در حالت استند بای 250 ساعت و در حال صحبت کردن ،3 ساعت کار خواهد نمود ؛ در یکی از آزمایشات انجام شده گوشی 2 روز با شرایط نیم ساعت صحبت و یک ساعت کار با دیگر کارایی های روشن باقی ماند . شارژ کامل دستگاه حدوداً یک ساعت و نیم به طول خواهد انجامید .

محل اتصال سیم کارت و کارت حافظه RS-MMC ، زیر باتری قرار گرفته است که یک کارت حافظه 64 مگا بایتی نیز در بسته شما موجود  می باشد .

کارت موجود در دستگاه ، در اندازه کوچکتری که مخصوص گوشی است ، طراحی شده است که با کمک یک تبدیل موجود در بسته ی گوشی ، اندازه آن به حالت استاندارد برمی گردد . البته  خیلی کار سختی نیست ، اگر بخواهید در گوشی از MMC معمولی موجود در بازار استفاده کنید (این عمل ، با در آوردن رویه پلاستیکی بوسیله ابزار و قراردادن MMC معمولی و سپس قرار دادن سیم کارت در آن انجام می شود) این کار را می توان یک تجربه شجاعانه خواند چرا که  در این صورت گارانتی دستگاه را از دست خواهید داد . پس بهتر است از همان RS-MMC خود دستگاه استفاده نمایید .

همچنین 8 مگا بایت حافظه داخلی در دستگاه موجود می باشد ، لذا شما مجبور به ذخیره اطلاعات و فایل های زیادی در کارت حافظه می باشید .

گوشی شما ، بر اساس سری 60 ، پایه گذاری شده است و سیستم عامل Symbian 7.0 بر روی آن اعمال گردیده است . قصد نوکیا از این کار ، بیشتر کردن عمر این  سری گوشی ها می باشد و برای این منظور نرم افزار های زیادی را به بازار عرضه نموده است .

حال بهتر است به شرح برخی از کارایی های جدید موجود در این گوشی بپردازیم :

EDGE :

یک سرویس بسط داده شده GPRS که البته در خیلی از شبکه ها هنوز پشتیبانی نمی شود .

پروفایل (Profile) :

قابلیت ساخت پروفایل و قرار دادن کارایی هایی نظیر تنظیم INSTANT MESSAGE

دوربین مگا پیکسلی :

وجود دوربین مگا پیکسلی با رزولوشن 864 × 1152 پیکسل .

JAVA :

مدل جدید JSR-135 ویرایش 1/1 را پشتیبانی می کند که می تواند کارایی هایی جهت کار با صوت و تصویر و عکس را ایجاد نماید به علاوه ایجاد یک  پخش کننده MP3 را نیز ایجاد می کند .  

BROWSER :

یک BROWSER جدید و به روز شده که HTML 4.01 را پشتیبانی می نماید که  پیشرفت موثری داشته است . ما می توانیم منوها و (Scroll bars) را افقی و عمودی داشته باشیم . همچنین می توانیم ، داشتن حالات تمام صفحه را تجربه نمائیم .

پیام ها (MESSAGES) :

در این قسمت ، از قابلیت های پیشرفته ای برخوردار می باشیم که از آنجمله سیستم محافظت اطلاعات محرمانه می باشد که توسط مایکروسافت پشتیبانی شده است . همچنین سیستم OMA MMS 1.2 نیز در این دستگاه فعال میباشد .

پیام های فوری (Instant Messaging) :

این سیستم کاربردی ، پشتیبانی پیام های

/ 0 نظر / 10 بازدید